Zadzwoń i dowiedz się więcej +48 502 202 007
English version |icon

Pływające domy

Pływające domyWyjątkowe, ekologiczne, niezatapialne...

Firma zajmująca się produkcja i sprzedażą pływających domów zlokalizowana jest na Mazurach w miejscowości Ryn. Właścicielem firmy jest Krzysztof Czarniecki który prowadzi również firmę budowlaną. Pomysł zrodził się w listopadzie 2010, a już pięć miesięcy później, w kwietniu 2011, płynęliśmy nim po raz pierwszy. Jednym z powodów dla którego powstał dom pływający było wieloletnie doświadczenie w budownictwie oraz chęć stworzenia nowego projektu. Kolejny powód to zainteresowanie żeglugą i dobra znajomość mazurskich jezior. Właśnie te czynniki były bardzo pomocne, gdyż pomogły w wyliczeniach i rozwiązywaniu drobnych problemów. Dom powstawał w kilku etapach. Pierwsze elementy domu powstały w miejscowości Hermanowa Wola. To właśnie tam zostały wyspawane elementy na których unosi się dom. Następnie zostały one przetransportowane do pobliskiego Rybicalu i osadzone na zamarzniętym jeziorze Ryńskim. Dom wykonany jest z bala modrzewiowego który pochodzi z mazurskich lasów i to właśnie dzięki temu doskonale komponuje się z mazurskimi krajobrazami. Dzięki specjalnym pływakom na których opiera się konstrukcja, nasz dom jest niezatapialny a zatem całkowicie bezpieczny.

Domy pływające kierowane są szczególnie tym osobom, które chciałyby oderwać się od codziennego zgiełku oraz dla tych którym nie wystarcza już sezonowe pływanie łódką po jeziorach. Domy są projektowane i budowane pod indywidualne zamówienie klienta. Jeżeli chcieliby państwo coś dodać do swojego wymarzonego domu to nasz firma bez problemu zrealizuje państwa marzenia. W pływającym domu jest wystarczająco miejsca dla co najmniej 6 osób.

Dom wyposażony jest we wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do codziennego życia, a łączna powierzchnia domu w środku wynosi 54 m2. Do tego dochodzi jeszcze taras, który znajduje się przed drzwiami wejściowymi oraz taras dookoła domu o szerokości około 70 cm. W środku znajdują się dwie sypialnie, łazienka z prysznicem i sedesem, oraz aneks kuchenny połączony z salonem. Bardzo ciekawym rozwianiem jest właz, który znajduje się w salonie. Jest on szczególnie przydatny w chłodne jak i upalne dnie, gdyż może służyć jako idealne miejsce do wędkowania z kanapy, lub też jako wejście do basenu znajdującego się pod domem. Dla tych, którzy nie lubią wędkować ani nie są amatorami kąpieli pozostaje podziwianie ryb, gdyż właz jest przeszklony.

Dom posiada również instalacje elektryczną o natężeniu 12V 230W. Prąd doprowadzony jest z pobliskiej Eko-Mariny. Natomiast jeśli chodzi o wodę to zostało to rozwiązane w następujący sposób. Do mycia służy woda na bieżąco czerpana z jeziora istniejącą instalacją hydroforową, natomiast w wodę pitną trzeba zaopatrzyć się w sklepie. Wszystkie ścieki z prysznica, umywalek i ubikacji gromadzone będą w dwóch zbiornikach umieszczonych pod domem przez co dom jest w pełni ekologiczny co w żaden sposób nie zagraża faunie i florze.

Budując z nami możecie Państwo być pewni, że spełnicie swoje marzenie o bezpośrednim kontakcie z naturą. Od teraz nie potrzebna jest działka z dostępem do jeziora, gdyż możecie swoim domem zacumować do każdego brzegu. W Polsce nie ma przepisów, które utrudniałyby zakup lub też mieszkanie w pływającym domu. Nie musimy obawiać się o wścibskich sąsiadów oraz o to, że ktoś może włamać się do naszego domu, gdyż możemy postawić go w trudno dostępnym miejscu. Musimy jednak pamiętać, że od momentu kupna domu możemy spodziewać się coraz większej liczby gości chętnych do odwiedzin.

GaleriaZobacz nasz dom wzorcowy.Przejdź do pełnej galerii »